Pravidelné akce pořádané v Holešově

Aktuální informace k nepravidelným akcím i program kina naleznete na stránkách informačního centra města Holešov.

Holešovská Regata

regataCílem festivalu Holešovská Regata® je vytvoření každoroční tradiční akce pro širokou veřejnost s akcentem na rodiny s dětmi… Aby všichni strávili příjemný den v krásném prostředí zahrad holešovského zámku plný zábavy, dobré muziky a dalších atrakcí a lákadel.

Regata není rockovým festivalem jen pro skalní hudební fanoušky. Regata není ani jen o muzice, i když populární hudební interpreti tvoří základ programu. Regata však je i o tradičním kláním v recesních disciplínách – soutěži netradičních plavidel a přejezdu vodní lávky do nichž se můžete zapojit i vy!

Pořádá se na konci června.

Odkazy


Bikemaraton Drásal Holešov

Bikemaraton DRÁSALPravidelný svátek horské cyklistiky pořádaný na začátku prázdnin (červenec), který začíná na náměstí Dr. Edvarda Beneše a končí v zámecké zahradě v Holešově. Mezi těmito body účastníci urazí podle zvolené trasy (vede nejkrásnějšími úseky Hostýnských vrchů – mezi nejznámější průjezdní místa patří Hostýn, Kelčský Javorník, Troják, Tesák) až 120 km. Závod je součástí seriálu Kolo pro život i MTB Velo Maraton série. Pro děti je pořádán závod “Malé Drásal” v několika kategoriích. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program včetně Drásalova Moon Night.

Odkazy


Festival židovské kultury

V polovině prázdnin konaný festival Festival židovské kultury seznamuje širokou veřejnost s židovskou kulturou a minulostí.

Fenomén festivalu židovské kultury v Holešově je úzce provázán se vznikem a působením občanského sdružení Společnost Judaica Holešov , jehož alternativní hebrejský název „Olam“ znamená „věk“ i „svět“. Na počátku veškerého dění byla skupina nadšenců, kteří měli zájem o judaismus, židovskou historii a židovské památky. Na jaře roku 2000 rozšířili svou činnost o aktivní snahu zkultivovat zdejší vzácný židovský hřbitov a získat informace o historii zdejšího ghetta a jeho osobnostech.

Není vybíráno vstupné – všechny akce festivalu včetně filmové projekce v kině Svět jsou zdarma!

Odkazy


HolešovMAN

HolešovMAN je sprint triatlon, který se koná na úpatí Hostýnských vrchů. Jde o 500m plavání v Holešovském venkovním koupališti – start je samostatný pro každého závodníka. Následuje 26 km na horském kole a 5 km běhu. Pořádáno v prázdninovém období.

Odkazy


ČMELÁK MODEL SHOW

Letecký modelářský klub Čmelák Holešov Vás zve v polovině prázdnin v malebném podhůří Hostýnských Vrchů (na modelářské ploše LMK Čmelák Holešov) na letové a statické ukázky jedinečných leteckých modelů, vrtulníků, aut a ukázka modelářských aerovleků. V rámci doprovodného programu je přímo na ploše připraveno kromě občerstvení také spousta překvapení a zábavy pro celou rodinku.

Odkazy


Bluesový podzimek

Dvoudenní festival bluesové muziky přichází s pestrou nabídkou pro všechny generace. Pořádáno v podzimním období roku.


Tradiční Vánoční trhy

Vánoční trhyMěstské kulturní středisko v Holešově pořádá tradiční Vánoční trhy, které probíhají na náměstí Dr. Edvarda Beneše v první sobotu měsíce prosince. Vánoční atmosféra prostřednictvím řemeslné tvorby a prodeje rukodělných výrobků na hlavním prostranství u vánočního stromu.

Každý rok je připraven kulturní program, divadelní či hudební vystoupení apod.


Velký novoroční ohňostroj

1. ledna ve večerních hodinách je vždy zahájen projevem starosty PaeDr. Zdeňka Janalíka a následným odpočtem Velký novoroční ohňostroj. Pořádá město Holešov a MKS Holešov v zámeckém parku. Fotografie z minulých ohňostrojů jsou k nahlédnutí zde.

zpět na úvod nahoru

hostuje u blueboard hostingu
pracuje na redakčním systému Wordpress
vytvořil Ladislav Drábek © 2006 - 2023

dále zde najdete (nevím kudy kam - Mapa webu):